Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny tragiczny wypadek

Data publikacji 12.10.2020

Na terenie gminy Chynów doszło do śmiertelnego wypadku. Po zderzeniu osobówki z tirem, dwie osoby nie żyją, trzecia pozostaje w szpitalu. Postępowanie wyjaśni przyczynę zdarzenia.

W sobotę około godz. 17.20 na skrzyżowaniu w Jurandowie doszło do zderzenia daewoo z ciężarowym renault, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosły dwie osoby. Zmarł 68-letni kierowca lanosa oraz 67-letnia pasażerka osobówki. Do szpitala pogotowiem lotniczym przetransportowana została druga pasażerka, 65-letnia mieszkanka Warszawy. Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń, był trzeźwy. Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Policja niezmiennie apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie zdrowego rozsądku na drogach zarówno przez kierujących, jak i przez pieszych. Szczególnie w okresie jesiennym, policjanci apelują o zachowanie ostrożności również za kierownicą. Zmieniające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok i mokra nawierzchnia, powodują, że kierowcy jeszcze bardziej powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także innych uczestników ruchu. Dlatego apelujemy do wszystkich, zarówno do kierujących, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Pamiętajmy również o tym, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym. Zmęczenie powoduje, że nasza koncentracja za kierownicą jest znacznie osłabiona, a reakcje opóźnione. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony