Aktualności

Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych

Data publikacji 07.10.2020

Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek wieczorem w Belsku Dużym na drodze wojewódzkiej nr 728. Na wyznaczonym przejściu została potrącona piesza. Obrażenia ciała kobiety, okazały się na tyle rozległe, że 69-latka poniosła śmierć na miejscu. Drugi uczestnik wypadku był trzeźwy.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 5 października br. przed godz. 19.00 na ul. Szkolnej w Belsku Dużym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobową toyotą, na wyznaczonym przejściu dla pieszych, potrącił 69-letnią kobietę. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń, kobieta poniosła śmierć na miejscu. 65-letni ierujący toyotą był trzeźwy. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniali wszystkie okoliczności zdarzenia. Kodeks karny za spowodowanie wypadku drogowego, gdzie osoba pokrzywdzona poniosła śmierć, przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Okres jesienny to gwałtowne pogorszenie się warunków drogowych oraz słaba widoczność. Grójeccy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i rozwagę.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony