Aktualności

Grójecka grupa ,,SPEED’’ nie odpuszcza piratom drogowym - kolejne zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 21.09.2020

Kilkadziesiąt nałożonych mandatów karnych na kierowców, 1 zatrzymane prawa jazdy - to wynik tygodniowej akcji grójeckiej grupy „SPEED”.

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i wysokie mandaty - to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym.

Niestety wielu jeszcze kierowców ignoruje obowiązujące limity prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Dlatego każdej doby na naszych drogach są obecni policjanci, m.in. z grójeckiej drogówki, w skład której wchodzą funkcjonariusze z grupy ,,SPEED”, których zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

W ubiegłym tygodniu, mundurowi z grupy ,,SPEED”, którzy dbali o bezpieczeństwo nałożyli 35 mandatów za przekroczenie prędkości oraz zatrzymali jednego kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudownym ponad dwukrotnie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz ukarali go mandatem. Ponadto do jego konta kierowcy zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. W tym czasie nie może prowadzić pojazdów mechanicznych, a jeśli wpadnie na kontroli drogowej, okres ten wydłuża się automatycznie do 6 miesięcy. Druga "wpadka" skutkuje trwałym odebraniem uprawnień i koniecznością ponownego zdania egzaminu.

Dodatkową pomoc w eliminowaniu piratów drogowych i amatorów prędkości z dróg naszego powiatu mogą stanowią informacje umieszczane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie miejsce oznaczone na mapie jest sprawdzane przez funkcjonariuszy i pozwala skutecznie walczyć z piractwem drogowym.

Powrót na górę strony