Aktualności

Wspólne działania policjantów, inspektorów ITD oraz funkcjonariuszy KAS

Data publikacji 24.09.2020

Grójeccy policjanci przeprowadzili wspólne działania kontrolne z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego i Krajowej Administracji Skarbowej. W trakcie służby mundurowi skupili się na prawidłowości przestrzegania przepisów ustawy o transporcie drogowym.

Wczoraj (23.09.2020) w godzinach porannych w Widowie na drodze krajowej S7, policjanci wydziału ruchu drogowego grójeckiej jednostki Policji prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego z Radomia oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Radomia.

Działania ukierunkowane były na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego, towarów akcyzowych, w tym paliw płynnych. Mundurowi przyglądali się w głównej mierze pojazdom ciężarowym. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, przewożony ładunek, trzeźwość kierowców, posiadane uprawnienia oraz czas pracy i odpoczynku, który wynika z przepisów. W rezultacie przeprowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali 16 pojazdów, nie ujawniiając naruszeń celno-skarbowych.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony