Aktualności

Akcja "ROAD SAFETY DAYS" z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu

Data publikacji 21.09.2020

W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). W te działania włączyli się aktywnie policjanci z grójeckiej drogówki.

W dniach 16-22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności, podczas którego 18 września we wszystkich europejskich krajach realizowana będzie akcja „Road Safety Days”. W ramach tej akcji funkcjonariusze z całej Europy mobilizują siły, by poprzez wzmożony nadzór nad zachowaniem kierowców zapobiegać tragicznym w skutkach zdarzeniom drogowym. W tym dniu w całym kraju powadzona jest akcja kaskadowego pomiaru prędkości. To policyjna strategia polegająca na kontroli prędkości przez wiele załóg policji na określonym odcinku drogi.

Policjanci z grójeckiej drogówki aktywnie włączyli się w akcję i skoncentrowali swoje działania na eliminowaniu z naszych dróg piratów drogowych. Działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości przeprowadzane są w newralgicznych miejscach na terenie miasta oraz na różnych odcinkach dróg krajowych i wojewódzkich.

Mundurowi zwracają szczególną uwagę na tych, którzy jadą z nadmierną prędkością, ale nie brakuje też takich kierowców, którzy podczas jazdy nie stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa lub wyprzedzają w miejscach niedozwolonych. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu wypadków drogowych nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z przepisami. Policjanci ujawnili 33 przekroczenia prędkości oraz zatrzymali 3 prawa jazdy.

nadkom. Agnieszka Wójcik

 

Powrót na górę strony