Aktualności

Żyj i pozwól żyć innym… Grójecka drogówka promuje bezpieczną jazdę w ramach akcji Road Fasety Days

Data publikacji 18.09.2020

Już od wczesnych godzin porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu w ramach europejskiej akcji Road Fasety Days, promowali bezpieczną jazdę uświadamiając kierowców, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Akcja „ROAD SAFETY DAYS”, w ubiegłych latach znana jako EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach), ma na celu zwrócenie uwagi na sposób prowadzenia pojazdów oraz dążyć do tzw. WIZJI ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Zauważalnym jest fakt, że stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Grójcu poprawił się. W tym roku na drogach miasta oraz powiatu zginęło 11 uczestników ruchu drogowego. Nie mniej jednak to nadal o 11 ofiar za dużo, dlatego grójecka Policja nie poprzestaje na dalszych działaniach mobilizujących kierowców do bezpiecznej jazdy. A niestety jak pokazały już pierwsze godziny dzisiejszej akcji to przekraczanie prędkości jest głównym "grzechem" naszych kierowców. Jedni z nich tłumaczyli swoje zachowanie pośpiechem, inni zamyśleniem za kierownicą czy też roztargnieniem. Kilku kierowców zatrzymanych do kontroli, deklarowało zmianę swojego zachowania na drodze równocześnie przyjmując od funkcjonariuszy kartę bezpiecznego kierowcy. Mundurowi podkreślali w rozmowach z kierowcami, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Grójecka drogówka życzy wszystkim kierowcom bezpiecznych podróży !

Powrót na górę strony