Aktualności

Kradli przewody telekomunikacyjne

Data publikacji 16.09.2020

Grójeccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy ukradli blisko 150 metrów przewodów linii telekomunikacyjnej. Każdemu z nich grozi pięcioletni pobyt w więzieniu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci z grójeckiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej osobową mazdę. Ponieważ zarówno kierujący, jak i pasażer auta zachowywali się niespokojnie, mundurowi sprawdzili wnętrze pojazdu ujawniając przewody telekomunikacyjne oraz narzędzia służące do ich kradzieży. Mężczyźni nie byli w stanie racjonalnie okreslić w jaki sposób nabyli wskazane mienie. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że przewody zostały skradzione w Sułkowicach tej samej nocy niedługo przed zatrzymaniem. Zabezpieczono blisko 150 metrów przewodów, które zostaną przekazane właścicielowi.

Mieszkańców powiatu piaseczyńskiego w wieku 46 i 37 lat zatrzymano w policyjnym areszcie. Następnego dnia usyszeli zarzuty kradzieży przewodów telekomunikacyjnych. Każdemu z nich grozi pięcioletni pobyt w więzieniu.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony