Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

8 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu

Data publikacji 09.09.2020

W miniony weekend grójeccy policjanci zatrzymali aż 8 nietrzeźwych kierujących. Wszystkim zatrzymanym za przestępstwo kierowania pojazdem grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Czworo z dziewięciu nietrzeźwych kierujących zatrzymanych zostało przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Kobietę i czterech mężczyzn kierujących na podwójnym gazie zatrzymano w sobotę.

W niedzielę ujawniono kolejnych trzech mężczyzn. Rekordzista kierując peugeotem pod Warką miał 3 promile alkoholu w organizmie. Działania prowadzono na terenie całego powiatu grójeckiego. Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący już stracili prawo jazdy, a teraz muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Za przestępstwo kierowania pojazdem grozi im kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu zagrażamy swojemu bezpieczeństwu oraz pasażerów, a także bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję! Zawsze pamiętaj o własnym bezpieczeństwie. Staraj się powstrzymać od pościgów za nietrzeźwym kierowcom czy zajeżdżaniu mu drogi. Osoby pod wpływem alkoholu mogą zachowywać się różnie. Często są agresywne i pobudzone. Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer telefonu 112 i może, a wręcz powinien powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

/AW

Powrót na górę strony