Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Prędkość" w powiecie grójeckim

Data publikacji 24.02.2017

26 lutego w ramach ogólnopolskich działań „Prędkość” grójecka drogówka będzie czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach powiatu. W ramach akcji funkcjonariusze będą dyscyplinować kierowców, którzy przekroczą dozwoloną prędkość.

Policyjne działania będą miały charakter ogólnopolski. Głównym zadaniem policjantów w tym dniu będzie zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Podczas działań policjanci kontrolować będą pojazdy, które przekraczają dozwoloną prędkość oraz sprawdzać będą stan trzeźwości kierowców.

Pomimo, że dane jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia, to w dalszym ciągu jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W Polsce to przyczyna blisko 30 procent wypadków spowodowanych przez kierujących pojazdami.

/AW

Powrót na górę strony