Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zatrzymany dwa razy w ciągu kilku godzin

Data publikacji 10.08.2020

Ponad 1,6 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, którego zatrzymali grójeccy policjanci. Taką bezmyślnością wykazał się 61-latek, który nocą postanowił jeździć samochodem. Okazało się, że zaledwie kilka godzin później, ponownie wsiadł za kółko, tym razem został zatrzymały przez przypadkowe osoby.

W sobotę w nocy policjanci drogówki, podczas patrolu zatrzymali do kontroli kierującego toyotą. Badanie kierującego wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie. Niestety mieszkaniec powiatu grójeckiego wykazał się bezmyślnością i już po trzech godzinach wsiadł za kierownicę samochodu i ponownie wpadł w ręce mundurowych. Tym razem po północy zareagowały osoby przebywające na stacji paliw i odebrały mu kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Niestety i za drugim razem policyjny alkomat wskazał, że w organizmie 61-latka był alkohol. Jego wartość tym razem była niższa, ale w dalszym ciągu zabroniona.

Kierujący będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości, usłyszy dwa zarzuty za popełnienie przestępstwa. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy za obywatelską postawę świadków, dzięki takiej reakcji kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany.

Pamiętaj! Nie reagujesz — akceptujesz!. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

 

nadkom. Agnieszka Wójcik

 

Powrót na górę strony