Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za pobicie

Data publikacji 31.07.2020

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili mieszkańca Warszawy. 60-latek z obrażeniami trafił do lekarza, a jego oprawcy do policyjnego aresztu. Jak ustalili śledczy przestępczy incydent był wynikiem awantury pomiędzy mężczyznami. Napastnicy usłyszeli już zarzut pobicia. Teraz o ich losie zadecyduje sąd. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Grójeccy policjanci zatrzymali 56 i 27-latka, którzy w Kozietułach Nowych pobili warszawianina. Między sprawcami a poszkodowanym doszło do sprzeczki ,a później do rękoczynów ze strony  dwóch zatrzymanych. Sprawcy atakowali mężczyznę uderzając rękoma i kopiąc po całym ciele.

Pomimo, że zdarzenie zgłoszono po czterech dniach od zajścia, policjanci już tego samego dnia ustalili i zatrzymali sprawców. Mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia. Decyzją prokuratora nie mogą zbliżać się do pokrzywdzonego oraz zobowiazani są stawiać się na dozór policyjny cztery razy w tygodniu. Kodeks karny za przestępstwo pobicia przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat. O dalszych losach podejrzanych wkrótce zadecyduje sąd. 

nadkom. A. Wójcik

Powrót na górę strony