Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

SPOTKANIA Z DZIEĆMI PODCZAS FERII

Data publikacji 17.02.2017

Policjanci przygotowują dzieci i młodzież do bezpiecznych ferii, które w tym roku dla naszego województwa rozpoczynają się 13 lutego. W związku z tym prowadzone są spotkania o charakterze prewencyjno-edukacyjnych na terenie naszego powiatu.

Rozpoczęły się ferie zimowe, które w województwie mazowieckim potrawają od 13 lutego do 24 lutego 2017 r. Funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi grójeckiej Policji w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży prowadzą działania prewencyjno – edukacyjne pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2017”. W celu realizacji działań, odwiedzają szkoły na terenie powiatu, gdzie spotykają się z uczniami i gronem pedagogicznym. Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą, policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa, które mają na celu przybliżenie zagrożeń z jakimi mogą się spotkać korzystając z zimowego wypoczynku. Przestrzegają przed korzystaniem z lodowisk na zbiornikach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ulic. Policjanci omawiają też zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, ze szczególnym naciskiem na noszenie elementów odblaskowych, a także właściwego zachowania się podczas wypoczynku zimowego.

W ramach działań "Bezpieczne Ferie 2017" dzielnicowa terenu Warki wraz ze strażakami z OSP Warka przeprowadziła pogadankę i pokazy z zakresu ratownictwa wodno-lądowego w tym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa podaczas ferii zimowych oraz młodzieży i dzieciom rozdano odblaski. Dzieci biorące udział w spotkaniu spędzają ferie zorganizowane dla nich przez CESiR Warka.

 

Powrót na górę strony