Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 18.06.2020

Mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, prowadził samochód, który wpadł do rowu. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 08:35 pod Jasieńcem. 54 – letni kierujący volvo wpadł do rowu. Uczestnik zdarzenia nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u kierowcy Volvo blisko 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mieszkaniec powiatu grójeckiego odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo obowiązującego sądowego zakazu. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samogo dnia dzielnicowi zatrzymali 26-latka kierującego audi, który równiez wpał do rowu. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymano również innego kierującego samochodem osobowym pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów przez sąd. 

Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że nietrzeźwy kierowca na drodze stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla innych uczestników jak i dla siebie!

kom. A. Wójcik

 

Powrót na górę strony