Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kłusowników

Data publikacji 16.06.2020

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo, którzy uciekali przed kontrolą policyjną. W samochodzie ujawnili trzy charty oraz porzucony nieopodal worek z zającami.

Policjanci z posterunku w Nowym Mieście nad Pilicą w nocy ze środy na czwartek patrolowali rejon swojej gminy. W Godzimierzu zauważyli skodę, której kierujący na widok radiowozu zaczął wykonywać nieracjonalne manewry. Policjanci postanowili sprawdzić powód takiego zachowania i zatrzymać pojazd do kontroli drogowej używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierujący skodą nie zastosował się do wydawanych poleceń, przyśpieszył i zaczął uciekać przed radiowozem. Jechał całą szerokością jezdni, uniemożliwiając policjantom wyprzedzenie go. Nagle z drogi asfaltowej skręcił na drogę polną kierując się w pobliże lasu. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał w pole. Samochód zatrzymał się, a z niego wybiegło dwóch mężczyzn, jeden z nich miał w dłoni worek.

Policjanci w skodzie ujawnili trzy charty. Kontynuując pościg pieszo widzieli, jak jeden z mężczyzn porzuca worek, w którym jak się później okazało były cztery pogryzione przez psy martwe zające. Pomimo, że uciekinierzy w środku nocy zniknęli w lesie dzięki zaangażowaniu i poczynionym ustaleniom, mundurowi szybko zatrzymali sprawców.

24-letni mieszkańcy gminy Nowe Miasto nad Pilicą i gminy Biała Rawska zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Ustalono, że mężczyźni wykorzystywali charty do polowań. Obydwaj odpowiedzą za kłusownictwo. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto policjanci ustalają czy mężczyźni posiadali charty legalnie.

kom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony