Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 17.06.2020

Policjanci z Grójca zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 130 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący stracił uprawnienia na trzy miesiące. Ponadto został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

W Boże Ciało policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego grójeckiej komendy patrolując drogę na terenie gminy Nowe Miasto nad Pilicą w Domaniewicach w obszarze zabudowanym zauważyli samochód osobowy, który przejechał obok nieoznakowanego radiowozu z dużą prędkością. Funkcjonariusze ruszyli za pojazdem. Kierujący nim mężczyzna nie zwalniał w miejscu, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50km/h. Policjanci dokonali pomiaru prędkości. Wynik - 130 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.  

37 – letni mieszkaniec powiatu grójeckiego stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Ponadto został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz na jego konto wpłynęły punkty karne.

Ponownie apelujemy do kierowców. Pośpiech, brawura i zbyt szybka jazda to prosta droga do spowodowania wypadku. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Dbajmy o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg. 

kom. A. Wójcik

Powrót na górę strony