Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grójeccy policjanci włączyli się w akcję #GaszynChallenge

Data publikacji 10.06.2020

#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Zasady są bardzo proste, osoby czy instutucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne minimum 3 osoby, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

We wtorek Komenda Powiatowa Policji w Grójcu dostała nominację od Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu do wzięcia udziału w bardzo szczytnym celu. Grojeccy policjanci od razu podjęli wyzwanie, bo wszyscy wspólnie walczymy o życie i zdrowie małego Wojtusia. Policjantów wspierała Justyna Kozdryk - sztangistka, medalistka igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy - na co dzień pracownik grójeckiej komendy.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który cierpi na SMA – najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych.  #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą potrzebującemu chłopcu. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby. Komenda Powiatowa Policji w Grójcu również przyjęła wyzwanie. I dlatego dziś policjanci pompowali dla Wojtusia, tym samym dołożyli swoją cegiełkę w tej szczytnej społecznej akcji. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy włączyć się w tę szlachetną i wyjątkową inicjatywę.

To już nie pierwsza taka akcja, w którą funkcjonariusze naszej jednostki włączają się na rzecz niesienia pomocy dzieciom, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym i chorym.

Bycie policjantem, to nie tylko wykonywanie czynności służbowych i zapewnianie bezpieczeństwa publicznego. To przede wszystkich chęć służenia innym, niesienia pomocy tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Wojtuś, życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrówka, jesteśmy z Tobą i Twoimi rodzicami, trzymamy mocno kciuki! Na Twoje konto trafi też od nas cegiełka.

Komenda Powiatowa Policji w Grójcu do wykonania zadania nominuje:

  • Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu

  • Straż Miejską w Grójcu

  • Komendę Powiatową Policji w Żyrardowie

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR1CB5jQic2m7tYGugdrWLcbLpX4jm2xQI4IDbx-B6BU1hUw6V1yKK0TBfg

 

 

FILM

 

Autor: kom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony