Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W ciągu miesiąca grójeccy policjanci zatrzymali 31 poszukiwanych

Data publikacji 09.06.2020

Tylko w maju policjanci na terenie powiatu grójeckiego zatrzymali aż 31 osób poszukiwanych. Funkcjonariusze codziennie podejmują działania w celu zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Wśród zatrzymanych największą liczbę stanowiły osoby, poszukiwane w celu ustalenia miejsca pobytu oraz osoby, wobec których za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności. Były to również osoby poszukiwane listami gończymi oraz nieletni, którzy uciekli z domów lub ośrodków wychowawczych. Rekordzista ma do odbycia 2 lata pozbawienia  wolności.

Grójeccy policjanci na co dzień realizujący swoje obowiązki skrupulatnie podejmują sprawdzenia osób, z jakimi mają do czynienia. Ponadto stale prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się przed odpowiedzialnością. Gdy do grójeckiej komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Czasami poszukiwania trwają kilka godzin ale zdarza się, że trwają dłużej, bowiem poszukiwani starają się ukryć miejsce swojego pobytu, w czym pomagają im najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat.

Zadaniami związanymi z poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości lub też osób zaginionych, w komendach powiatowych zajmują się specjalne zespoły funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego. Jednak niejednokrotnie zatrzymań dokonują policjanci z patrolówki, ruchu drogowego oraz dzielnicowi.

Wizerunki osób zaginionych oraz poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości na terenie naszego powiatu możemy znaleźć pod adresem:

- http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wgr/kryminalne/poszukiwani

kom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony