Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie kradzieży samochodu

Data publikacji 03.06.2020

Policjanci z grójeckiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 24-34 lat. Wszyscy są obywatelami Mołdawii i podejrzani o usiłowanie kradzieży samochodu wartości blisko 60 tys. zł. Wobec dwóch mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą niedzielę syn właścicielki fiata tipo zgłosił usiłowanie kradzieży samochodu, do którego doszło w Grójcu. Wracając z cmentarza na parkingu zauważył jak z pojazdu ucieka mężczyzna, który dołączył do dwóch kolegów. Kiedy podszedł do samochodu zobaczył, że wnętrze jest zdemolowane, połamane elementy kokpitu oraz wyrwane przewody ze stacyjki.

Policjanci natychmiast podjęli działania w celu wyjaśnienia tego zdarzenia. Podczas penetracji terenu mundurowi ujawnili trzech mężczyzn, którzy po pieszym pościgu zostali zatrzymani. Po doprowadzeniu do komendy okazało się, że to obywatele Mołdawii w wieku od 24 do 34 lat, którzy przekroczyli granice w celach zarobkowych. Wszyscy byli pijani.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym postawić zarzuty dwóm starszym mężczyznom za usiłowanie kradzieży z włamaniem do samochodu. Na wniosek prokuratury sąd postanowił, że mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

kom. A. Wójcik

Powrót na górę strony