Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalną odzież i galanterię skórzaną

Data publikacji 28.05.2020

Funkcjonariusze referatu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją z Grójca zabezpieczyli wyroby odzieżowe oraz galanteryjne z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonych rzeczy może wynosić nawet 175 tys. zł.

Policjanci z grójeckiej komendy realizując własne materiały operacyjne na terenie gminy Goszczyn i Tarczyn ujawnili i zabezpieczyli produkty odzieżowe i galanteryjne znanych, drogich marek. Zabezpieczona odzież, torebki damskie, portfele, paski i buty posiadały podrobione znaki towarowe. Wartość rynkowa oryginalnych produktów moze wynosic nawet 175 tys. złotych.

Z posiadanych informacji wynika, że zabezpieczony towar był oferowany do sprzedaży na znanym portalu społecznościowym. 33-letnia mieszkanka gminy Goszczyn została zatrzymana po tym, jak operacyjni ujawnili w jej mieszkaniu nielegalne koszulki z podrobionymi logami znanych marek. Następnie policjanci pod Tarczynem w miejscu zamieszkania 23-letniego obywatela Bułgarii ujawnili kolejną odzież oraz artykuły galanteryjne.

Właścicielom znalezionych i zabezpieczonych podróbek grozi odpowiedzialność za usiłowanie wprowadzania do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

/AW

Powrót na górę strony