Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI” na grójeckich drogach

Data publikacji 15.05.2020

Grójeccy policjanci w czwartek prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

Policjanci ruchu drogowego z Grójca 14 maja br. przeprowadzili działania polegające na kaskadowym pomiarze prędkości na grójeckich drogach. Wystawione kaskadowo miejsca statyczne, gdzie funkcjonariusze mierzyli prędkość, wyznaczone były w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu. Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

Podczas akcji łącznie skontrolowano ponad 50 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 40 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Zatrzymano również prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. 41-letni mężczyzna pędził drogą wojewódzką 728 z prędkością 115 km/h w terenie zabudowanym. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 65 km stracił prawo jazdy oraz otrzymał wysoki mandat.

Tego typu działania na drogach naszego powiatu będą prowadzone cyklicznie, a głównym ich celem jest uświadomienie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

kom. A. Wójcik

Powrót na górę strony