Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był pijany i jechał skuterem. Policja zatrzymała go dwa razy tego samego dnia

Data publikacji 27.04.2020

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę skutera. Okazało się, że 46-latek był nietrzeźwy. Kilka godzin później inny patrol spotkał tego samego kierowcę, był jeszcze bardziej pijany. Grożą mu dwa lata więzienia.

Po raz pierwszy kierowcę zatrzymano 25 kwietnia br. przed południem w Grójcu. Miał blikso 0,5 promila alkoholu w organizmie, a motorower nie posiadał aktualnych badań technicznych. Po wykonaniu czynności w tym m. in. zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego 46-latka zwolniono, a motorower pozostał w miejscu jego zamieszkania.  

Jeszcze tego samego dnia o godz. 20.30 dyżurny odebrał zgłoszenie, że w Grójcu na ul. Mogielnickiej ma poruszać sie nietrzeźwy kierujący motorowerem. Po szybkiej interwencji grójeckiej patrolówki zatrzymano pojazd, którym kierował ten sam 46-latek. Okazało się, że tym razem miał ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy!

Pamiętajmy – motorower i skuter, nawet o pojemności 50 ccm jest traktowany jak każdy inny pojazd na drodze. Przez to jego prowadzenie po spożyciu nie jest wykroczeniem (jak w przypadku roweru), a przestępstwem. Konsekwencje prawne są identyczne jak w przypadku motocykli czy samochodów. Osoby, które mimo sankcji będą kierowały motorowerem narażają się na sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, grzywnę a nawet więzienie.

/AW

Powrót na górę strony