Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci sprawdzają, jak przestrzegana jest kwarantanna. Dbają także o bezpieczenstwo swoje i interesantów

Data publikacji 17.04.2020

Grójeccy policjanci otrzymują maski ochronne, rękawice i inne środki ochrony osobistej. Potrzebne są między innymi dla funkcjonariuszy, którzy sprawdzają, jak przestrzegane są kwarantanny.

Grójeccy policjanci cały czas współdziałają wraz z innymi służbami w walce z koronawirusem. Mundurowi są nie tylko w miejscach publicznych, gdzie sprawdzają przestrzeganie nowych zasad bezpieczeństwa, ale również sprawdzają, jak osoby poddane kwarantannie, przestrzegają nałożonego na nich obowiązku. Funkcjonariusze jadą pod wskazany przez sanepid adres i dokonują sprawdzenia, czy osoby poddane kwarantannie nie łamią jej zasad. Mundurowi mają do dyspozycji specjalistyczny sprzęt ochronny oraz płyny do dezynfekcji. Takie zestawy trafiają przede wszystkim do policjantów umundurowanych działających w terenie.

Natomiast w samych jednostkach również pamiętamy o bezpieczeństwie, m.in. dezynfekujemy pomieszczenia przy użyciu generatora ozonu oraz specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do dezyfekcji i dekontaminacji pomieszczeń. Kontakt osobisty ograniczyliśmy do minimum.

kom. A. Wójcik

  • policjant w radiowozie
  • zdjęcie komendy policji
Powrót na górę strony