Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek motocyklisty

Data publikacji 16.04.2020

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło 15 kwietnia 2020 roku w miejscowości Zaborów. 42-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego, kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze!

Wczoraj przed godziną 11:00 dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący motocyklem yamaha, 42-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego, jadąc drogą lokalną, najechał na krawężnik, a nastepnie uderzył w znak drogowy. Podjęto próbę reanimacji, która nie przyniosła skutku i w wyniku uderzenia kierowca poniósł śmierć.

Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie za sobą wypadek, czy kolizja. Zderzenie motocykla z innym pojazdem lub drzewem, barierą ochronną zwykle kończy się tragicznie.

Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię.

kom. A. Wójcik

Powrót na górę strony