Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

#ZOSTAŃWDOMU - #ŚWIĘTAWDOMU - JESTEŚMY Z WAMI

Data publikacji 11.04.2020

Grójeccy policjanci składają życzenia zdrowych, spokojnych i bezpiecznych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą i nadzieją. Mundurowi w najbliższych dniach będą obecni na ulicach, w parkach, placach czy skwerach. Wszystko po to aby mieszkańcy naszego regionu mogli bezpiecznie spędzić okres świąteczny w domach. Nie tylko w nadchodzące Święta ... Jesteśmy z Wami.

Świąteczny czas i wiosenna aura sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu, a to niestety w związku z trwającą epidemią, jest niemożliwe. Większość mieszkańców powiatu grójeckiego stosuje się do wydanych zaleceń w zakresie ograniczenia kontaktów z innymi osobami oraz zakazów przemieszczania się.

Na ulicach policjanci wykorzystując nagłośnienie w radiowozach w dalszym ciągu przypominają, by w trosce o życie i zdrowie swoje i innych pozostać w domu. Osoby, które lekceważą przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami i wysokimi karami.

Pamiętajmy, że policjanci ruchu drogowego, pomimo ograniczeń w przemieszczaniu się osób, będą kontrolować pojazdy. Przez cały świąteczny weekend będziemy patrolować drogi grójeczczyzny. Możemy więc spodziewać się sprawdzenia stanu technicznego pojazdu oraz badania stanu trzeźwości. Jeśli okaże się, że podróż jest niezgodna z obowiązującym obostrzeniami, kierowcy muszą się liczyć z tym, że będą zawracani i karani mandatami.

Wciąż obowiązuje zakaz przemieszczania się w celach turystycznych. Jeśli ktoś nie dostosuje się do obowiązującego zakazu popełnia wykroczenie, a tu zgodnie z przepisami może otrzymać mandat w wysokości nawet 500 złotych. Funkcjonariusz może też skierować dalsze postępowanie do sanepidu, wtedy konsekwencje finansowe mogą sięgać nawet 30 tysięcy złotych.

Przypominamy o ograniczeniach przy przewozie powyżej 9 osób. Kierowcy busów i autokarów muszą pamiętać o nakazach i obostrzeniach wynikających z przepisów. Należy zaznaczyć, że do każdej kontroli, policjanci podchodzą indywidualnie i z uwzględnieniem okoliczności podróży.

Przypominamy, że wprowadzone zasady bezpieczeństwa i obostrzenia z tym związane, obowiązują również w czasie świąt. Zarówno te dotyczące przemieszczania się w przestrzeni publicznej, zachowania odległości 2 metrów, zamkniętych parków i bulwarów czy maksymalnej ilości osób w sklepach i kościołach.

Warto jeszcze raz zapoznać się z nimi, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji czy nieporozumień. Sugerujemy, aby sięgać do oficjalnych i wiarygodnych źródeł informacji - o wprowadzonych i obowiązujących zasadach przeczytasz na stronie www.gov.pl

Apelujemy by Święta Wielkanocne nie był pretekstem do zaniechania przestrzegania zasad bezpieczeństwa! Spędźmy je w miejscu zamieszkania, wyłącznie w gronie domowników - w ten sposób zagwarantujemy sobie i swoim bliskim, że nie narazimy ich na utratę zdrowia i życia.

Pamiętajmy, że krótka radość ze spotkania z rodziną może zamienić się w dramat choroby. Wirus nie ma przerwy świątecznej!

 

Opis filmu: film

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.34 MB)

Powrót na górę strony