Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast przebywać w domu, pili alkohol i...pobili mężczyznę

Data publikacji 09.04.2020

Podczas gdy większość sumiennie przestrzega obowiązujących przepisów o ograniczeniu swobodnego przemieszczania się i pozostaje w domu, są jednak i tacy, którzy za nic mają zdrowie swoje i innych osób. Mieszkańcy powiatu grójeckiego wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością przyjeżdżając do sklepu w czworo po alkohol i bijąc przypadkowego mężczyznę.

W niedzielny poranek grójecki dyżurny otrzymał zgłoszenie o pobiciu 57-letniego mężczyzny, do którego doszło w Grójcu. Przed sklep monopolowy przyjechał volkswagen, w którym siedziały cztery osoby, w tym dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn, którzy wysiedli kupić alkohol. Przed tym samym sklepem pojawił się pokrzywdzony. Doszło pomiędzy nimi do sprzeczki, która zakończyła się przewróceniem 57-latka i skopaniem go po całym ciele. Następnie młodzi mężczyźni dołączyli do koleżanek i odjechali.

Już w poniedziałek policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch (23 i 25 lat) mieszkańców gminy Grójec. We wtorek obaj usłyszeli zarzuty pobicia, przyznali się i dobrowolnie poddali karze. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Ponadto w związku ogłoszonym stanem epidemicznym osoby poruszające się samochodem muszą liczyć się z odpowiedzialnością za złamanie zakazu przemieszczania się bez nagłej i konkretnej potrzeby.

Autor: kom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony