Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci są konsekwentni wobec osób łamiących obowiązujące zakazy

Data publikacji 09.04.2020

15 mandatów i 1 wniosek o ukaranie w ciągu jednego dnia, to efekty interwencji przeprowadzonych przez policjantów na terenie powiatu grójeckiego wobec osób, które wbrew zakazom spotykały się w celach towarzyskich, spacerowały bez celu i korzystały z miejsc użyteczności publicznej. Policjanci apelują do mieszkańców. Bądźcie odpowiedzialni!!!

Wprowadzone w związku z pandemią zakazy dotyczą między innymi gromadzenia się, spacerowania bez wyraźnego celu, korzystania z miejsc użyteczności publicznej. Na wszystkie te obostrzenia szczególną uwagę zwracają podczas codziennych służb policjanci. Każda sytuacja rozpatrywana jest indywidualnie i niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które za nic mają obowiązujące zakazy, spotykają się by wspólnie spożywać alkohol, bądź zapalić papierosa i porozmawiać. Chodzą bez wyraźnego celu po terenie miasta. Tym samym narażając siebie i osoby w swoim otoczeniu na utratę zdrowia.

Tylko wczoraj mundurowi powiatu grójeckiego podejmowali kilka interwencji wobec tych, którzy rażąco naruszyli obowiązujące zakazy. Wobec 1 osoby policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu, 15 osób zostało ukaranych mandatami w Grójcu, Mogielnicy i Chynowie.

Policjanci proszą mieszkańców powiatu o rozsądek i odpowiedzialność! To nie jest czas manifestowania swojego niezadowolenia. Od zachowania nas wszystkich zależy, jak szybko wrócimy do codzienności sprzed pandemii.

kom. A. Wójcik

Powrót na górę strony