Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Urządzenie do ozonowania pojazdów i pomieszczeń od Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów dla Komendy Policji w Grójcu

Data publikacji 08.04.2020

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu przekazał policjantom urządzenie do ozonowania radiowozów i pomieszczeń.

Stan epidemii nakłada na policjantów dodatkowe zadania, które podyktowane są  troską o życie i zdrowie ludzi. Dlatego patrole kierowane do służby zewnętrznej wyposażone są w środki ochrony. W radiowozach dodatkowo znajdują się specjalne kombinezony i gogle, których policjanci używają, mając kontakt z osobą, wobec której istnieje prawdopodobieństwo zarażenia COVID 19.

Dostawy środków ochrony odbywają się regularnie i przekazywane są funkcjonariuszom na bieżąco. Ponadto, przed każdą służbą policjanci otrzymują dodatkowe instrukcje, w jaki sposób postępować, aby pomagając innym, nie narażać własnego bezpieczeństwa.

Szczególne środki ostrożności powinny być zachowane także w pojazdach służbowych. Ozonowanie jest metodą, która zmniejsza ryzyko zarażenia wirusami, usuwa zarazki i bakterie w trudno dostępnych i często pomijanych w dezynfekcji miejscach. Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Grójcu wyszedł z własną inicjatywą i przekazał ozonator policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. W tym szczególnym czasie takie urządzenie jest bardzo przydatne policjantom, którzy każdego dnia wyjeżdżają do służby.

NSZZP ZT w Grójcu

Powrót na górę strony