Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się i... zasnął

Data publikacji 07.04.2020

Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 57-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Mężczyzna włamał się do domku letniskowego, skradł przedmioty codziennego użytku, wypił alkohol i ... zasnął. Słodki sen przerwali mu policjanci z Chynowa.

Policjanci z chynowskiego posterunku policji podczas patrolu swojej gminy, około godz. 19.00 zauważyli uszkodzone ogrodzenie jednej z posesji w miejscowości Edwardów. Za ogrodzeniem leżał znany im rower, którym porusza się mężczyzna karany już wcześniej za kradzieże i włamania.

Sprawca wybił okno i wszedł do środka domku letniskowego. Mundurowi zastali śpiącego na łóżku złodzieja. Zatrzymanym okazał się znany służbowo 57-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Jego łupem miały paść m. in.: pamiątkowa biżuteria, okulary, butla gazowa i medal za długoletnie pozycie małżeńskie. Mężczyzna nie uciekł zaraz po kradzieży, wypił alkohol znajdujący się w domku i zasnął.

57-latek sen kontynuował już w policyjnej celi. Badania alkomatem wykazały, że mężczyzna miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Nie było jego pierwsze włamanie, w piątek usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony