Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za włamanie odpowie w podwójnej recydywie

Data publikacji 01.04.2020

Na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymany został 38-letni włamywacz, który usłyszał już zarzut w warunkach podwójnej recydywy. Za taki czyn Sąd wymierza karę powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia, a górna granica to nawet 15 lat więzienia.

Policjanci wydziału kryminalnego z Grójca w miejscowości Popowice zauważyli znanego służbowo mężczyznę wynoszącego telewizor z domu letniskowego. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i postanowili sprawdzić co się dzieje. Na widok policjantów 38-latek zaczął uciekać, jednak nieskutecznie. Policjanci dogonili go i zatrzymali. Okazało się, że mieszkaniec gminy Belsk Duży wynosił wyposażenie domku, po uprzednim wyłamaniu drzwi.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało sprawca już wcześniej karany był za przestępstwo kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy, dlatego we wtorek zarzut usłyszał w recydywie podwójnej, co zwiększa zarówno wymiar minimalnej jak i górnej granicy kary. Za taki czyn do więzienia można trafić nawet na 15 lat.

kom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony