Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

32 osoby poszukiwane zatrzymane przez policjantów w lutym

Data publikacji 02.03.2020

W przeciągu 29 dni ubiegłego miesiąca policjanci na terenie powiatu grójeckiego zatrzymali aż 32 osoby poszukiwane. Funkcjonariusze codziennie podejmują działania w celu zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

W przeciągu ostatniego miesiąca mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, Komisariatu w Warce oraz podległych posterunków zatrzymali na terenie powiatu grójeckiego 32 ososy poszukiwane. Ponadto mundurowi zatrzymali niepełnoletnią, która samowolnie oddaliła się z placówki wychowawczej. Policjanci przewieźli nastolatkkę do właściwego ośrodka.

W ręce policjantów z grójeckiej komendy oraz podległych jednostek niemal codziennie wpada osoba poszukiwana. Są wśród nich m. in. osoby, które powinny trafić do więzienia za niezapłacone mandaty lub unikające odbycia kary pozbawienia wolności, zaginione oraz poszukiwane listami gończymi. Ale praca związana z zatrzymywaniem osób poszukiwanych to niejednokrotnie długie i mozolne zbieranie danych, pozwalających odnaleźć miejsce ukrywania się poszukiwanego.

Osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości są bardzo ostrożne, starają się być wręcz nie zauważalne dla otoczenia, nie rzucają się w oczy. Zdarzają się przypadki gdzie, nawet nie wychodzą ze swoich kryjówek, a jedzenie lub inne środki potrzebne do życia dostarczają im zaufane osoby. Osoby ukrywające poszukiwanych muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za ukrywanie takiej osoby grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Pomimo tego że sposobów i metod ukrywania się osób poszukiwanych jest dużo, to efekty pracy pokazują, że mimo różnych zabiegów, funkcjonariusze codziennie zatrzymują kolejnych poszukiwanych.

Zadaniami związanymi z poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości lub też osób zaginionych, w komendach powiatowych zajmują się specjalne zespoły funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego. Jednak niejednokrotnie zatrzymań dokonują policjanci z patrolówki, ruchu drogowego czy dzielnicowi.

Osoby zaginione oraz poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości na terenie naszego powiatu możemy znaleźć pod adresem:

- http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wgr/kryminalne/poszukiwani

- http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wgr/kryminalne/zaginieni

kom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony