Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych

Data publikacji 02.03.2020

Grójeckie uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się mszą świętą. Następnie uczestnicy zgromadzili się przy tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych na Placu Wolności w Grójcu. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, reprezentanci wojska i służb mundurowych. Mazowiecką Policję reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu podinsp. Sebastian Strzeżek.

Obchody zainaugurowano w Kościele PW Św. Mikołaja w Grójcu. Rozpoczął je uroczysty koncert przygotowany przez pedagogów i uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu. Po nim odbyła się uroczysta msza święta, która odprawiona została w intencji wszystkich bohaterów podziemia niepodległościowego. Następnie po defiladzie na Plac Wolności w Grójcu, rozpoczęły się uroczystości patriotyczne przy tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych, gdzie odczytano Apel Pamięci, oddano salwę honorową oraz złożono wiązanki i zapalono znicze.

Kolejnym etapem obchodów był Bieg Tropem Wilczym. Symboliczny bieg ulicami Grójca zgromadził wielu zainteresowanych. Chętnych nie brakowało. Dla uczczenia poległych żołnierzy pobiegli m. in. przedstawiciele służb mundurowych, instytucji oraz dzieci i młodzież.

W uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści oraz przedstawiciele niemal wszystkich urzędów i instytucji z powiatu grójeckiego, z Posłem na Sejm RP Makiem Suskim na czele. Mazowiecką Policję reprezentował zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu podinsp. Sebastian Strzeżek.

Uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych” odbyły się dzięki zaangażowaniu Posła na sejm RP Marka Suskiego, Komendanta Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej płk Andrzeja Kozery, Dowódcy 61. Batalionu Lekkiej Piechoty ppłk Janusza Ostrowskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu podinsp. Wojciecha Bednarskiego.

kom. Agnieszka Wójcik

  • zdjęcie uroczystości i biegu
  • zdjęcie uroczystości i biegu
  • zdjęcie uroczystości i biegu
  • zdjęcie uroczystości i biegu
  • zdjęcie uroczystości i biegu
  • zdjęcie uroczystości i biegu
Powrót na górę strony