Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić odszkodowanie za "ustawioną kolizję"

Data publikacji 28.02.2020

Grójeccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić odszkodowanie od jednej z firm ubezpieczeniowych. Panowie wcześniej zaplanowali kolizję drogową. Oczekiwali wypłaty ponad 38 tys. zł odszkodowania z tytułu ubezpieczenia OC. Mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa. Za wyłudzenie odszkodowania grozi kara do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą z grójeckiej komendy Policji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o oszustwo. Policjanci uzyskali informację, że do firmy ubezpieczeniowej wpłynęło zgłoszenie fikcyjnego zdarzenia drogowego.

Funkcjonariusze ustalili, że 5 listopada 2019 roku miało dojść do kolizji na terenie powiatu grójeckiego, podczas której uszkodzeniu uległ osobowy hyundai. Uczestnicy zdarzenia nie wezwali na miejsce Policji i napisali stosowane oświadczenie ze zdarzenia drogowego, z którego wynikało, że kierujący samochodem hyundai chcąc uniknąć zderzenia z nieprawidłowo jadącym fiatem seicento wpadł do rowu, poważnie uszkadzając pojazd. Powyższe oświadczenie trafiło do firmy ubezpieczeniowej.

Policjanci na podstawie opisu i zdjęć, które przedstawił poszkodowany ustalili, że nie mogło dojść do takiego zdarzenia, a przedstawione okoliczności były nieprawdziwe. Funkcjonariusze szybko ustalili, że kierujący hyunadiem i rzekomy kierowca fiata dobrze się znają, a użytkownik pierwszego z aut wpadł do rowu z własnej winy i dodatkowo w tym dniu kierował samochodem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. 20-letni mieszkaniec gminy Promna i 33-letni mieszkaniec gminy Mogielnica zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony