Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurs samoobrony dla kobiet rozpoczęty

Data publikacji 27.02.2020

Grójeccy policjanci rozpoczęli IV edycję kursu samoobrony dla kobiet „Przezorna i bezpieczna”. Tym razem przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektroniczej, pod patronatem Starosty Grójeckiego. Jak podkreślił Komendant Powiatowy Policji w Grójcu podinsp. Wojciech Bednarski, zarówno Policja jak i Wojsko Polskie, to formacje, którym bardzo zależy na szeroko rozumianym bezpieczeństwie Naszych rodaków, stąd też we współpracy z Komendantem Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej płk Andrzejem Kozerą powstała inicjatywa wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkanek powiatu grójeckiego.

Zajęcia praktyczne dotyczące poznawania i doskonalenia technik obronny, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, prowadzi instruktor sztuk walki i jednocześnie żołnierz z Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej, przy wsparciu instruktora z grójeckiej Policji. Zajęcia z zakresu pierwszej pomocy oraz wykłady nt. zagrożeń, przestępczości, możliwości prawnych i pomocy dla potencjalnych ofiar prowadzą policjanci z KPP w  Grójcu.

Pierwsze spotkanie  uroczyście otworzył Komendant Powiatowy Policji w Grójcu wspólnie ze Starostą Grójeckim Krzysztofem Ambroziakiem oraz reprezentującym Komendanta Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioleletronicznej mjr Pawłem Hajdukiem. Jest to już czwarta edycja kursu, do której przystąpiła rekordowa jak do tej pory liczba kobiet. Grupa składa się z ponad 100 kobiet, które podczas zajęć będą ćwiczyć w trzech mniejszych zespołach. Zajęcia będą prowadzone cyklicznie, dwa razy w tygodniu do końca marca.

Głównym celem kursu jest podwyższenie poziomu bezpieczeństwa kobiet, samodzielności oraz aktywności - zarówno sportowej, jak i w życiu codziennym. Policjanci przygotowując kolejną edycję kursu, chcą zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród kobiet oraz pomóc im w zdobyciu wiedzy w zakresie aspektów prawnych samoobrony. Panie poznają techniki samoobrony oraz unikania zagrożenia, aspekty psychologiczne w przewidywaniu niebezpieczeństw i zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs stanowi połączenie wiedzy dotyczącej bezpiecznych postaw z nabyciem praktycznych umiejętności obrony przed napastnikiem.

kom. Agnieszka Wójcik/WB

  • Kurs samoobrony dla kobiet
  • Kurs samoobrony dla kobiet
  • Kurs samoobrony dla kobiet
  • Kurs samoobrony dla kobiet
  • Kurs samoobrony dla kobiet
  • Kurs samoobrony dla kobiet
  • Kurs samoobrony dla kobiet
  • Kurs samoobrony dla kobiet
  • Kurs samoobrony dla kobiet
  • Kurs samoobrony dla kobiet
Powrót na górę strony