Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odwiedź KMZB i przekaż informacje o zagrożeniach w Twojej okolicy!

Data publikacji 22.02.2020

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest już dość znanym sposobem komunikowania się z Policją. Świadczy o tym liczba zgłoszeń mieszkańców naszego regionu. To interaktywne narzędzie jest łatwe w obsłudze i skuteczne w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Dzięki temu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.

O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją wie już dużo mieszkańców Grójca i powiatu grójeckiego. Liczba zgłoszeń z roku na rok wzrasta jednak są jeszcze tacy, do których ta informacja być może jeszcze nie dotarła. Dlatego przypominamy, że KMZB służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa. Aplikacja jest również świetnym narzędziem do komunikowania się z dzielnicowym, do którego - jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu - spływa taka informacja.

W 2019 roku mieszkańcy naszego powiatu z takiej formy powiadamiania Policji skorzystali 678 razy. Zgłoszenia mieszkańców dotyczyły najczęściej przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowego parkowania, niewłaściwej infrastruktury, a także grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

Policjanci zachęcają mieszkańców powiatu grójeckiego do korzystania z tej formy  komunikacji z Policją. Krajowa Mapa Zagrożeń dostępna jest pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Jednak apelujemy o rozsądne korzystanie z aplikacji ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Pamiętajmy, że zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Powrót na górę strony