Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"BRD lokalnie - prędkość"

Data publikacji 21.02.2020

W sobotę i niedzielę funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grójcu wezmą udział w działaniach kontrolno - prewencyjnych pod nazwą „BRD LOKALNIE - PRĘDKOŚĆ”.

Działania zaplanowane zostały na 22 i 23 luty br. w związku ze zbliżającymi się powrotami z ferii zimowych i z uwagi na wzrost liczby wypadków drogowych spowodowanych przez niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, funkcjonariusze z całego Mazowsza będą bacznie obserwować kierujących a w sytuacjach niestosowania się do ograniczeń prędkości zdecydowanie reagować na niewłaściwe zachowania. Kierujący nie przestrzegający przepisów muszą się liczyć z  idącymi za tym konsekwencjami.

Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

 

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, ale również własnych umiejętności. 

Powrót na górę strony