Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzież karetki i jazdę na podwójnym gazie

Data publikacji 19.02.2020

31-letni mężczyzna został zatrzymany w związku z kradzieżą karetki i kierowaniu w stanie nietrzeźwości. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę przed godz. 6 dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym pod Jasieńcem na terenie powiatu grójeckiego. W tym czasie otrzymano również zgłoszenie dotyczące kradzieży karetki z grójeckiego szpitala. Policjanci na miejscu zdarzenia drogowego zostali karetkę leżącą w rowie oraz 31-letniego mężczyznę.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna po godz. 1 trafił do szpitala w Grójcu z obrażeniami głowy. Nie czekając na badania, wyszedł ze szpitala, w tym czasie zabrał również kluczyki i karetkę sprzed szpitala. Mieszkaniec powiatu sierpeckiego został zatrzymany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Usłyszał dwa zarzuty, kradzieży kluczyków od pojazdu i kradzieży z włamaniem karteki oraz kierowania tym pojazdem w stanie nietrzeźwości.

We wtorek sąd zostosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony