Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

COOL FERIE!!!

Data publikacji 12.02.2020

Wczoraj grójeckie policjantki wspólnie z dzielnicowym w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży mieszkających na terenie powiatu grójeckiego, przeprowadziły pogadanki na temat bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych. Tym razem spotkały się z uczestnikami zimowiska organizowanego przez Fundację Serca Sercom w domu Sióstr Sercanek w Nowym Mieście nad Pilicą.

Drodzy Rodzice, zmobilizujcie swoje dziecko, aby choć na chwilę rozstało się z tabletem, laptopem czy telefonem i spędzili ten czas aktywnie, twórczo i radośnie!!!

Tak właśnie Siostry Sercanki zapraszały dzieci i młodzież do spędzenia czasu w inny sposób. Wczoraj grójeckie funkcjonariuszi wspólnie z nowomiejskim dzielnicowym po raz kolejny odwiedziły zebranych podopiecznych i w trosce o ich bezpieczeństwo przeprowadziły prelekcję. Przypomniały zasady bezpieczeństwa, które mają na celu przybliżenie zagrożeń z jakimi mogą się spotkać podczas zimowego wypoczynku. Omówiono zasady bezpiecznego podróżowania udających się na wypoczynek, właściwego zachowania się w górach, a także bezpiecznego przebywania w domu.

Policjaktki udzieliły również rad dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu oraz przypomniały o numerze alarmowym, m. in. w związku z przypadającym w dniu 11 lutego Dniu Bezpiecznego Internetu oraz Europejskiemu Dniu Numeru Alarmowego 112.

Po pogadankach profilaktycznych przyszedł czas na aktywne spędzanie czasu. Policjanci w chcąc propagować aktywny i zdrowy styl życia oraz zachęcać młode osoby do słuzby w policji, zorganizowali konkurs sprawności fizycznej polegający na pokonaniu toru sprawnościowego na czas, przypominającego policyjny tor, który jest jednym z elementów egzaminu dla osób starających się o wstąpienie do Policji. Policjantka z zespołu profilaktyki omówiła zasady przyjęć do Policji i zaprezentowała sposób pokonania toru. Konkurs rozegrano w trzech kategoriach wiekowych, zwycięzcy za trzy pierwsze miejsca otrzymali upominki.

/AW

  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania

Opis filmu: test sprawności

Powrót na górę strony