Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał, bo miał narkotyki

Data publikacji 30.01.2020

Zatrzymany 23-latek i zabezpieczone narkotyki - to efekt akcji wareckich policjantów. Mężczyzna próbował pozbyć się dowodów swojej winy, gdy uciekając przed policjantami wyrzucił z samochodu marihuanę. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Wareccy policjanci zwrócili uwagę na mazdę jadącą w poniedziałek po południu przez Warkę. Mundurowi podejrzewali, że za kierownicą może siedzieć osoba, która była już karana za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić samochód oraz kierowcę. Mimo dawanych wyraźnie sygnałów do zatrzymania, kierujący na widok radiowozu przyśpieszył i zaczął uciekać przez miasto. Podczas pościgu policjanci zauważyli przedmiot wyrzucany przez okno mazdy.

W wyrzuconej z samochodu foliowej torebce, którą znaleźli funkcjonariusze, była marihuana. Kolejne środki odurzające oraz wagi i fifki oraz młynki do rozdrabniania narkotyków zabezpieczono w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 23-latka. Łącznie zabezpieczono blisko 90 gramów ziela konopi.

Młody mieszkaniec Warki usłyszał trzy zarzuty, posiadania znacznej ilości środków odurzających, posiadania przyrządów do niedozwolonej konsumpcji narkotyków oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. A. Wójcik

 

Powrót na górę strony