Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany jechał kradzionym autem

Data publikacji 21.01.2020

Policjanci z Grójca zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu oraz orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo samochód był przez niego wcześniej skradziony. 20-latek usłyszał już zarzuty.

W niedzielę wieczorem 20-letni mieszkaniec Warki zwrócił na siebie uwagę grójeckich policjantów z ruchu drogowego, po tym jak przed rondem w Grójcu zatrzymał się i nie mógł ruszyć z miejsca. Policjanci podjechali aby udzielić ewentualnej pomocy kierowcy busa. Mundurowi od razu zwrócili uwagę na wygląd i zachowanie młodego kierowcy, które wskazywało że jest nietrzeźwy.

 

Podczas prowadzonych czynności na miejscu okazało się, że 20-letni mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie był to już pierwszy taki przypadek młodego kierowcy, który ma obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów. Od października ubiegłego roku i przez kolejne 3 lata nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę.

 

Kiedy policjanci wykonywali czynności z nietrzeźwym kierującym dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu na terenie powiatu grójeckiego. Okazało się, że chodziło o volkswagena, którego już zatrzymali policjanci. Zatrzymany nietrzeźwy kierujący to jednocześnie pracownik sezonowy, który zabrał bez pozwolenia pojazd swojego pracodawcy w którym znajdowały się kluczyki.

 

Pojazd przekazano właścicielowi, a 20-latek trafił do policyjnej celi. Na podstawie zgromadzonych dowodów mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości posiadając już zakaz prowadzenia pojazdów oraz krótkotrwałego użycia samochodu. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

kom. A. Wójcik

Powrót na górę strony