Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne krajowe działania „Alkohol i Narkotyki”

Data publikacji 01.02.2017

W piątek 3 lutego br. grójeccy policjanci przeprowadzą wzmożone działania prewencyjno - kontrolne pn. „Alkohol i Narkotyki”, których celem będzie ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami „pod wpływem alkoholu” lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Policjanci będą wyposażeni w urządzenia AlcoBlow, bezustnikowe alkomaty, które służą do szybkiego przeprowadzenia kontrolnych pomiarów na obecność alkoholu. Badanie tym urządzeniem trwa tylko kilka sekund, dlatego policjanci poddadzą sprawdzeniu większą liczbę kierowców. W przypadku podejrzenia kierowania pod wpływem środków odurzających policjanci użyją narkotesterów.

Pomimo dużej liczby prowadzonych działań profilaktyczno - edukacyjnych dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdów, w dalszym ciągu występuje wysokie zagrożenie, jakie powodują kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości 5 tys. zł.

/AW

Powrót na górę strony