Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Grójca w czasie wolnym ujawnił nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 20.12.2019

Policjantem jest się zawsze, nie tylko na służbie. Dowiódł tego grójecki policjant, który w czasie wolnym od służby ujawnił nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało, 18-latek wsiadł za kierownicę mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny kierujący za swoje czyny odpowie przed sądem.

Posterunkowy Bartosz Wysocki, to policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Niedawno rozpoczął służbę w Policji i jak widać już wykazał się gotowością i szybką reakcją na ewentualne zagrożenia, również w czasie wolnym od służby. 

Wczoraj poźnym wieczorem policjant jadąc swoim samochodem pod Grójcem zauważył kierującego fordem, który swoim zachowaniem stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusz podejrzewając, że to nietrzeźwy kierowca skontaktowal sie telefonicznie z policjantami pełniącymi służbę. Kiedy focus zatrzymał się na parkingu, po chwili na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Grójca.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że 18-latek jest nietrzeźwy. Wynik - to blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna nie posiadał prawa jazdy.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz za kierowanie bez uprawnień.

Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły prawdopodobnie uniknąć tragedii na drodze. 

Pamiętajmy!
Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja, przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa. Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może o każdej porze powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 . Policjanci natychmiast sprawdzą każdy taki sygnał.

kom. A. Wójcik

Powrót na górę strony