Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji PASY

Data publikacji 27.01.2017

Policjanci przeprowadzili akcję „PASY”. Podczas działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone.

Obowiązek zapinania pasów jest nagminnie łamany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą często uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym. Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali we wtorek samochody głównie pod kątem wywiązywania się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Kontrole drogowe obejmowały również kwestie bezpieczeństwa przewozu dzieci, w szczególności prawidłowego użycia fotelików dla dzieci. Celem policyjnej akcji jest też wyrobienie przeświadczenia o nieuchronności poniesienia konsekwencji w przypadku niestosowania się do przepisów. 

Policjanci wczoraj skontrolowali 133 pojazdy, wśród których ujawnili 76 naruszeń przepisw ruchu drogowego, w tym 47 przypadów niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących, jeden przypadek, gdy pasażerowie mieli niezapięte pasy. Nie ujawniono przypadku nieprawidłowo przewożonych dzieci.

/AW

Powrót na górę strony