Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne dzikie wysypisko zlikwidowane

Data publikacji 14.11.2019

W związku z napływającymi sygnałami mieszkańców gminy Pniewy, które były nanoszone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dzięki współpracy z miejscowym urzędem gminy dzielnicowy po raz kolejny zlokalizował nielegalnie gromadzone odpady.

Na przełomie sierpnia i września 2019 roku mieszkańcy zaalarmowali Urząd Gminy w Pniewach o dzikim wysypisku śmieci powstającym w lesie w okolicach drogi Konie - Wilczoruda. Informację o wysypisku niezwłocznie przekazano dzielnicowemu Gminy Pniewy - sierż. szt. Piotrowi Tomczakowi, jednocześnie Sekretarz Gminy Pniewy, p. Maciej Michalski podjął działania mające na celu ustalenie przedmiotów mogących wskazać sprawcę. Dzięki wydobytym z odpadów dowodom zakupów, sierż szt. Piotr Tomczak wytypował sprawców, a następnie doprowadził do ich ukarania i wyegzekwował uprzątnięcie wysypiska. W ostatnim czasie, jest to już drugie nielegalne wysypisko odpadów zlikwidowane dzięki ścisłej współpracy Urzędu Gminy Pniewy oraz grójeckiej komendy.

Mieszkańcom dziękujemy za dotychczasową aktywność w korzystaniu z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak widać to skuteczne narzędzie dzięki, któremu obywatele mogą czuć się bezpiecznie. Przypominamy, że z aplikacji możemy skorzystać pod adresem: KMZB.

/AW

Powrót na górę strony