Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień babci i dziadka z grójecką Policją

Data publikacji 25.01.2017

Grójeccy policjanci w ramach obchodzonych w miniony weekend Dnia Babci i Dziadka wręczali seniorom elementy odblaskowe, które służą poprawie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego oraz prowadzili spotkania na temat bezpieczeństwa na drodze.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to czas, kiedy nasi seniorzy obsypywani są kwiatami i życzeniami. Przy tej okazji policjanci z Grójca i podległych jednostek, m.in. Warki w trosce o bezpieczeństwo naszych seniorów przeprowadzili wśród mieszkańców działania profilaktyczne. Policjanci przestrzegali seniorów przed zagrożeniami, z jakimi mogą się spotkać oraz przypominali o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które powodują, że po zmroku pieszy z odblaskami jest widoczny z odległości około 150 m. Zachęcali do noszenia tych elementów również w terenie zabudowanym. Przy tej okazji funkcjonariusze przekazywali babciom i dziadkom opaski odblaskowe i życzenia z okazji ich święta.

Ponadto policjanci prowadzili spotkania profilaktyczne, przekazując informacje dotyczące pierszej pomocy, bezpieczeństwa na drodze oraz wyjaśniali - jak nie stać się ofiarą oszustów?

/AW

Powrót na górę strony