Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „Prędkość”

Data publikacji 28.02.2020

Podczas wczorajszych działań ”Prędkość” grójeccy policjanci skontrolowali blisko 90 kierujących. Ujawniono kilkadziesiąt przypadków przekroczenia prędkości oraz zatrzymano dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

Mundurowi swoją uwagę skupiali głównie na tych kierowcach, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. W trakcie działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 88 pojazdów i ujawnili 53 wykroczenia, za które zastosowali mandaty karne oraz pouczenia. Nie było możliwości pouczenia w przypadku dwóch kobiet, które przekroczyły dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h. Jedna z nich pędziła z prędkością 122 km/h w terenie zabudowanym. Obie panie straciły prawa jazdy na najblizsze trzy miesiące.

Przypominamy, że prędkość to wciąż najpoważniejsza przyczyna wypadków, które niosą za sobą ogromne ludzkie tragedie i cierpienia. Apelujemy zatem o rozważną, ostrożną jazdę i ostrzegamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy, wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

/AW

Powrót na górę strony