Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa SPEED

Data publikacji 21.10.2019

Policjanci działający w mazowieckiej grupie SPEED już na dobre zadomowili się na drogach Mazowsza. Coraz więcej kierujących jest świadomych tego, że nie uda im się uniknąć odpowiedzialności za naruszenia przepisów ruchu drogowego, gdy ich zachowanie zauważą funkcjonariusze z mazowieckiej drogówki. Jednak wciąż zdarzają się kierowcy, którzy na własnej skórze przekonują się o skuteczności działań grupy SPEED. W ostatnim tygodniu grójeccy policjanci nałożyli kilkanaście mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci grupy SPEED na terenie powiatu grójeckiego skontrolowali ponad 30 kierujących, którzy popełnili wykroczenia, z czego 17 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości. 28 kierujących otrzymało mandaty karne. W 17 przypadkach jazda z nadmierną prędkością nie opłaciła się.

Przypomnijmy, że  na terenie województwa mazowieckiego do  dyspozycji 48 policjantów z 12 jednostek Policji oddano 14 najnowszych radiowozów głównie maki BMW, w tym 11 nieoznakowanych wideorejestratorów. Ponadto do pomiarów prędkości pojazdów  funkcjonariusze używają nowoczesnych laserowych mierników prędkości, które posiadają funkcję zapisu obrazu.

Policjanci  patrolują  przede wszystkim główne drogi, nawet z pominięciem granic administracyjnych powiatów. Zespół SPEED  zwraca uwagę głównie na przypadki:

  • przekraczania prędkości,
  • niebezpiecznego wyprzedzania,
  • czynów godzących w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów,
  • zachowań agresywnych (np. jazda „na zderzak” i wywieranie presji na innych kierujących poprzez zmuszanie ich do określonego zachowania),
  • nielegalnych wyścigów.

/AW

Powrót na górę strony