Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Data publikacji 24.01.2017

W miniony weekend policjanci na terenie powiatu grójeckiego zatrzymali aż sześciu nietrzeźwych kierowców.

W ciągu minionych dwóch dni na terenie powiatu grójeckiego policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy sześciu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, mimo iż wcześniej spożywali alkohol.
 

Najwięcej osób zdecydowało się na kierowanie pod "wpływem" w niedzielę. Natomiast w sobotę w miejscowości Chynów kierujący Volvo nie zatrzymał się do kontorli drogowej. Nietrzeźwi kierowcy staną teraz przed obliczem sądu, który wymierzy im stosowne kary.

 
Policjanci apelują do kierowców, aby w razie potrzeby korzystali z innego środka transportu – komunikacji miejskiej, taksówki, poprosili znajomego o transport, ale nie siadali za kółkiem pod wpływem alkoholu. Osoby, które siadają za kółkiem po kieliszku cechuje skrajny brak wyobraźni, lekkomyślność oraz nieodpowiedzialność, gdyż stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.
 
Kierowco pamiętaj! Piłeś – Nie jedź!
Oprócz konsekwencji prawnych, utraty prawa jazdy nawet na 10 lat, wysokich kar finansowych, poczucia winy możesz stracić coś najcenniejszego – własne życie. Od Ciebie zależy także bezpieczeństwo, życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwól, by przez swój nieodpowiedzialny krok komuś stała się krzywda.
 

Powrót na górę strony