Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki odwiedziły grójecką komendę

Data publikacji 08.10.2019

Zwiedzanie grójeckiej jednostki Policji i pomieszczeń, do który na co dzień nie mają dostępu osoby postronne, jest dla wielu dzieci interesujące i fascynujące. Dzieci w ramach wycieczki mogą zobaczyć jak z bliska wygląda praca policjantów. Pomieszczenia dla osób zatrzymanych czy dyżurka to miejsca, które wzbudzają u najmłodszych największe zaciekawienie. Podczas takiej wycieczki jest też czas, aby dzieciom przybliżyć zasady bezpieczeństwa i przestrzec przed niebezpieczeństwami.

Wczoraj, 7 października 2019r. grójeccy policjanci gościli w swojej jednostce dzieci z Publicznego Przedszkola działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grójcu. Goście uczestniczyli w prelekcji na temat bezpieczeństwa oraz codziennej pracy policjantów, którą poprowadził sierż. sztab. Paweł Krawczyk - specjalista Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Omówił zasady bezpiecznego poruszania się na drogach, jednocześnie przypominając jak ważną rolę spełniają odblaski. Zasygnalizował najmłodszym jak należy zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą i jak można ustrzec się przed niebezpieczeństwami podczas zabawy w domu czy na placu zabaw.

Przed prelekcją czas poświęcono na zwiedzanie komendy. W towarzystwie policjantów dzieci odwiedziły tzw. dyżurkę i z uwagą przysłuchiwały się jak wygląda praca dyżurnego, który przyjmuje zgłoszenia i zarządza wszystkimi patrolami na terenie powiatu. Wszyscy mogli obejrzeć wyposażenie, które na co dzień pobierają policjanci do służby. Zadowoleni słuchacze dziękowali policjantowi za możliwość zwiedzenia jednostki oraz za cenne rady i wskazówki.

/AW

  • dzieci w komendzie
  • dzieci w komendzie
  • dzieci w komendzie
Powrót na górę strony