Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracowity tydzień grupy SPEED

Data publikacji 07.10.2019

Policjanci działający w mazowieckiej grupie SPEED już na dobre zadomowili się na drogach Mazowsza. Coraz więcej kierujących jest świadomych tego, że nie uda im się uniknąć odpowiedzialności za naruszenia przepisów ruchu drogowego, gdy ich zachowanie zauważą funkcjonariusze z mazowieckiej drogówki. Jednak wciąż zdarzają się kierowcy, którzy na własnej skórze przekonują się o skuteczności działań grupy SPEED. W ostatnim tygodniu grójeccy policjanci zatrzymali cztery prawa jazdy.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci grupy SPEED na terenie powiatu grójeckiego skontrolowali niemal 80 kierujących, którzy popełnili wykroczenia, z czego 43 to przekroczenia prędkości. 37 kierujących otrzymało mandaty karne. W 3 przypadkach jazda z nadmierną prędkością ujawniona była na obszarze zabudowanym. Trzy osoby straciły prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie doposzczalnej prędkości powyżej 50 km/h na terenie zabudowanym. Czwarte prawo jazdy zatrzymano za kierowanie w stanie nietrzeźwości. 26-letni mężczyzna kierował toyotą, posiadając ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przypomnijmy, że  na terenie województwa mazowieckiego do  dyspozycji 48 policjantów z 12 jednostek Policji oddano 14 najnowszych radiowozów głównie maki BMW, w tym 11 nieoznakowanych wideorejestratorów. Ponadto do pomiarów prędkości pojazdów  funkcjonariusze używają nowoczesnych laserowych mierników prędkości, które posiadają funkcję zapisu obrazu.

Policjanci  patrolują  przede wszystkim główne drogi, nawet z pominięciem granic administracyjnych powiatów. Zespół SPEED  zwraca uwagę głównie na przypadki:

  • przekraczania prędkości,
  • niebezpiecznego wyprzedzania,
  • czynów godzących w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów,
  • zachowań agresywnych (np. jazda „na zderzak” i wywieranie presji na innych kierujących poprzez zmuszanie ich do określonego zachowania),
  • nielegalnych wyścigów.

/AW

Powrót na górę strony