Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego"

Data publikacji 07.02.2020

Wczoraj grójeccy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania „NURD”. Celem działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi m. in. zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

W czwartek policjanci prowadzili działania na rzecz tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. W działaniach uczesniczyli funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy ujawnili 23 wykrocznia popełnione przez kierujących pojazdami, natomiast 2 przez pieszych. Wobec osób naruszających przepisy mundurowi zastosowali przewidziane prawem środki, w postaci mandatów karnych i pouczeń. Zatrzymali trzy dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań technicznych.

Tego dnia zatrzymano dwwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy na terenie gminy Pniewy kierował mercedesem posiadając ponad 1,5 prolima alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny mężczyzna zatrzymany pod Grójcem również przez dzielnicowych, kierował osobowym audi. Badanie wykazało blisko promil alkoholu. Za swoje postępowanie odpowiedzą przezd sądem. Apelujemy o rozwagę i ostrożność!

Pamiętajmy, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinniśmy zawsze zachować szczególną ostrożność.

Zwracamy się także z apelem do pieszych, aby dokładnie rozglądali się zanim wkroczą na jezdnię nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych.

Ważnym jest, aby podczas przekraczania jezdni skupić się na tym co dzieje się wokół nas, a nie np. na pisaniu sms, bądź przeglądaniu portali społecznościowych, niestety takie sytuacje również mają miejsce.

/AW

Powrót na górę strony